Přidat úkol
Stránka s formulářem pro přidání nového úkolu do plánování.
Formulář
Dle zvoleného typu úkolu lze omezit zobrazení některých polí.

- Typ – dle zvoleného předdefinovaného typu úkolu (Plánování –> Nastavení –> Typy úkolů) se zobrazí/nezobrazí jednotlivé nastavené sekce formuláře
- Kategorie úkolu – dle výše zvoleného typu je možné vybrat dostupnou kategorii úkolu (klientský úkol, úkol na routeru, úkol na POPu, úkol na dalších zařízeních, úkol bez určení) podle kterých jsou případně dostupné další související sekce níže.
- Uživatelé
- Zaslat SMS uživateli – v případě zapnutí/zaškrnutí, dojde vybranému uživateli po uložení úkolu (stisknutím na tlačítko Uložit) k odeslání SMS s informacemi o úkolu. Uživatel musí mít nastaveno telefonní číslo a v systému musí být nastavena SMS brána.

- SMS a push notifikace uživatelů – nastavuje, jak dlouho před začátkem úkolu má dojít k automatickému notifikování vybraných uživatelů pomocí SMS a push notifikací. SMS se odešle v případě nastavené/existující SMS brány v systému a nastaveném tel. čísle u uživatele.
- Způsob nahlášení – evidenční údaj pro možnost volby, jakým způsobem byla případná havárie nahlášena
- Štítky –
- Povinné soubory –
- Klient / Router / POP / Zařízení – na základě kategorie úkolu lze zvolit konkrétní entitu
- Klient
- Klient – pokud je zvolen klient ze systému, tak se do všech spodních polí doplní odpovídající údaje a úkol se přiřadí k tomuto vybranému klientovi
- Služba – pokud je zvolen klient ze systému výše, je možné vybrat i jednu z jeho služeb, ke které úkol patří
- Klient (nezadaný v systému) – v případě, kdy se nejedná o zaevidovaného klienta v systému a výše nebyl vybrán, je možné doplnit údaje ručně
- Klient – pokud je zvolen klient ze systému, tak se do všech spodních polí doplní odpovídající údaje a úkol se přiřadí k tomuto vybranému klientovi
- Router
- Router – úkol se přiřadí k vybranému routeru
- POP
- POP – úkol se přiřadí k vybranému POPu
- Další zařízení
- Další zařízení – úkol se přiřadí k vybranému zařízení
- Klient
- Email – doplní se v případě vybraného klienta ze systému výše automaticky z jeho karty. Je však možné jej i editovat.
- Telefon – doplní se v případě vybraného klienta ze systému výše automaticky z jeho karty
- Mobil – doplní se v případě vybraného klienta ze systému výše automaticky z jeho karty
- Adresa – doplní se v případě vybraného klienta ze systému výše automaticky z jeho karty
- Popis úkolu – podrobný popis úkolu
- Odeslat email klientovi (od verze 5.37 beta1) – při zvolení typu úkolu s kategorií Klientský úkol a následným výběrem kategorie úkolu = Klientský úkol při vytváření nebo editaci úkolu, s tímto aktivním nastavením, je možné využít zaslání emailu klientovi při vytvoření nebo editaci úkolu. Využít je možné připravených šablon nebo případně sdělení upravit. Více informací v popisu funkce Notifikace ze servisního zásahu klientovi.
- Odeslat SMS klientovi (od verze 5.37 beta1) – při zvolení typu úkolu s kategorií Klientský úkol a následným výběrem kategorie úkolu = Klientský úkol při vytváření nebo editaci úkolu, s tímto aktivním nastavením, je možné využít zaslání SMS klientovi při vytvoření nebo editaci úkolu. Využít je možné připravených šablon nebo případně sdělení upravit. Více informací v popisu funkce Notifikace ze servisního zásahu klientovi.